Среща с Национално дружество „Традиция“

По повод 150-годишнината от Априлското въстание в нашето училище се проведе специално събитие с участието на представители на Национално дружество „Традиция“. Те се срещнаха с учениците от четвърти клас и им разказаха увлекателно за историческите събития от 1876 година. Беседата беше изпълнена с интересни факти и разкази, които върнаха децата назад във времето и им помогнаха да усетят духа на епохата. Гостите от дружеството представиха четнически униформи и демонстрираха автентични оръжия, използвани от българите и османците по време на въстанието, което предизвика голям интерес сред учениците. Събитието допринесе за обогатяване на знанията на децата и за възпитаване на уважение към българската история и героите, отдали живота си за свободата на Родината.
Благодарим на нашите гости от НД „Традиция“ и ще ги очакваме отново за поредния увлекателен урок по българска история!
Снимки от събитието





























