Среща с Национално дружество „Традиция“

По повод 150-годишнината от Априлското въстание в нашето училище се проведе специално събитие с участието на представители на Национално дружество „Традиция“.  Те се срещнаха с учениците от четвърти клас и  им разказаха увлекателно за историческите събития от 1876 година. Беседата беше изпълнена с интересни факти и разкази, които върнаха децата назад във времето и им помогнаха да усетят духа на епохата. Гостите от дружеството представиха  четнически униформи и демонстрираха автентични оръжия, използвани от българите и османците по време на въстанието, което предизвика голям интерес сред учениците. Събитието допринесе за обогатяване на знанията на децата и за възпитаване на уважение към българската история и героите, отдали живота си за свободата на Родината.

Благодарим на нашите гости от НД „Традиция“ и ще ги очакваме отново за поредния увлекателен урок по българска история!

Снимки от събитието

Може да харесате още...