Откриване на СТЕМ център

На 29 април 2026 г. в 73. СУ „Владислав Граматик“ беше официално открит новият STEM център.
На тържественото събитие присъстваха Димитър Божилов – кмет на район Триадица, проф. Найден Шиваров – директор на Националния STEM център , д-р Климент Христов – старши експерт по административно обслужване и връзки с обществеността в РУО – София-град, Йорданка Фандъкова – бивш директор на 73. СУ.
В рамките на откриването бяха представени демонстрационни STEM уроци от различни учебни области.
STEM центърът е оборудван с 3D принтери, интерактивни дисплеи, лабораторно оборудване и специализирани софтуери за моделиране.
Той създава условия за обучение чрез практика, експерименти и работа по проекти, които насърчават инициативността, екипността и приложението на знанията в реални ситуации.
Учениците вече имат възможност да развиват умения в областта на науката, технологиите, инженерството и математиката, обединени в една обща, модерна учебна среда.






































